بلاگ

تفاوت مزوتراپی و هایفوتراپی

تفاوت مزوتراپی و هایفوتراپی

تفاوت مزوتراپی و هایفوتراپی

امروزه زیبایی پوست صورت از جمله پراهمیت‌ترین معیارها برای افراد در جهان است. بدین منظور، بسیاری از افراد به دنبال تکمیل زیبایی خود با استفاده از انواع تکنولوژی‌های به روز دنیا هستند.
یکی از بهترین و برترین کار برای زیبایی پوست صورت، از بین بردن انواع چین و چروک‌ها است. با پیشرفت تکنولوژی و صنعت، انواع روش‌های سودمند و مفید برای درمان پوست صورت بر روی کار آمد. مزوتراپی و هایفوتراپی، از جمله شیوه‌های نوین برای افزایش زیبایی چهره و پوست صورت افراد است. البته هریک از روش‌های نام برده شده، مزایا و معایب مختص خود را دارند. بدین صورت در ادامه مطلب، به معرفی مزوتراپی و هایفوتراپی پرداخته تا با اطلاع از تفاوت‌های آن دو، بتوانید انتخاب بهینه در زیباسازی صورت خود داشته باشید.

مزوتراپی چیست؟

بسیاری از افراد برای جوانسازی پوست صورت خود، به دنبال بکارگیری روش های متفاوتی هستند. مزوتراپی نیز از جمله روش‌های نوین فرانسوی‌ است. در این روش، تزریق صورت می‌گیرد. این نوع تزریق که حاوی انواع آنتی‌ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، آنتی اکسیدان‌ها و انواع گیاه‌های مفید است، به جوانسازی و پاکسازی پوست صورت افراد کمک می‌کند. این نوع محلول یاد شده، موجب سفتی پوست صورت افراد می‌گردد. علاوه بر آن، کیفیت ریشه مو و پوست صورت افراد بهبود پیدا کرده و زیبایی چهره نمایان می‌گردد. البته این روش نوین، کاربردهای بسیار دیگری نیز دارد. در ادامه به معرفی برخی از مهم‌ترین کاربردهای مزوتراپی خواهیم پرداخت.

کاربرد مزوتراپی

هریک از انواع مواد بکار رفته در مزوتراپی، عملکرد گردش خون در زیر پوست شما را بهبود بخشیده و باعث از بین رفتن تمامی سموم در خون می‌شود. علاوه بر آن، مزوتراپی می‌تواند لکه‌های ناشی از آکنه را برطرف کرده و پوستی درخشان برای شما رقم زند.

ویتامین‌های بکار رفته در مواد اولیه مزوتراپی، باعث تحریک کلاژن های پوست می‌گردد. بدین ترتیب چین و چروک‌ها از بین رفته و سلامت پوست باز می‌گردد. همچنین خوب است بدانید، بیش از ۵۰ نوع گیاه مفید در فرایند مزوتراپی بکار برده شده که تاثیر بسیار مثبتی در سالم‌سازی پوست دارند.

هایفوتراپی چیست؟

همانطور که گفته شد، هایفوتراپی نیز از جمله اقدامات موثر و شگفت‌انگیز در راستای جوانسازی پوست به شمار می‌رود. در این نوع تکنولوژی، با استفاده از دستگاهی مخصوص، امواج فراصوت حاوی گرما را به عمق پوست منتقل می‌کنند. به گونه‌ای که به سلول‌ها آسیب وارد شده تا پوست بدن برای جایگزینی و ایجاد سلول‌های پوستی جدید تلاش کند. این اقدام موجب تولید کلاژن برای پوست می‌گردد. در نتیجه، چین و چروک‌های سطحی و عمیق پوست نیز از بین خواهند رفت. در ادامه به بررسی بهتر نوع عملکرد و کارکرد هایفوتراپی می‌پردازیم تا با این نوع فناوری مدرن، بیشتر آشنا شوید.

کاربرد هایفوتراپی چیست؟

خوب است بدانید، استفاده از هایفوتراپی می‌تواند در سفت شدن پوست کمک کند. همچنین از بین بردن غبغب نیز از جمله عملکردهای مثبت این تکنولوژی است. رفع انواع چروک و لکه‌ها، علاوه بر زیباسازی ظاهری پوست، از جمله مزایای استفاده از هایفوتراپی به شمار می‌رود. در نتیجه هایفوتراپی، می‌تواند در درمان انواع عارضه‌های پوستی شما کمک‌کننده باشد.

باتوجه به مطالب گفته شده، شاید برای‌تان سوال باشد که تفاوت میان مزوتراپی و هایفوتراپی چیست؟ در ادامه مطلب به بررسی دقیق عملکرد هریک از فناوری‌های یاد شده می‌پردازیم تا با آگاهی کامل، بتوانید بهترین نوع ممکن را برای سلامت پوست خود انتخاب کنید.

تفاوت مزوتراپی و هایفوتراپی چیست؟

قبل از آنکه به انجام هریک از روش‌های جوان‌سازی پوست بپردازید، بهتر است با تفاوت هریک از دو مورد گفته شده آشنا شوید تا با اطلاع از وضعیت الان ظاهری پوست خود، بهترین مورد را انتخاب کنید.

مزوتراپی و هایفوتراپی از چندین جهت با یکدیگر متمایز هستند. اولین تفاوت مربوط به نوع و میزان اثرگذاری بر چین و چروک پوست صورت است. اگر پوست شما تنها چروک‌هایی سطحی دارد، مزوتراپی به شما پیشنهاد می‌شود. زیرا هایفوتراپی اثرگذاری بالاتری داشته و می‌تواند چروک های عمیق پوستی را نیز از بین ببرد!

علاوه بر میزان اثرگذاری، ایمنی هریک از موارد گفته شده نیز حائز اهمیت است. هایفوتراپی روشی امن‌تر نسبت به مزوتراپی به شمار می‌رود. البته در هریک از موارد یاد شده، اگر تمامی اصول بهداشتی رعایت شود، مشکلی پیش نخواهد آمد.

لازم است بدانید، اثربخشی هایفوتراپی نیز بیشتر است. به گونه‌ای که افراد پس از دو جلسه درمان، کاملا نتیجه دلخواه خود را دریافت می‌کنند. البته این موضوع در شرایطی امکان‌پذیر است که پوست شما به امواج دستگاه هایفوتراپی حساسیت نداشته باشد! اما مدت زمان نتیجه‌گیری از مزوتراپی، حدود ۸ الی ۱۲ جلسه است.

لازم است بدانید، افراد پایین ۳۰ سال، بهتر است از مزوتراپی استفاده کنند. این موضوع به دلیل چروک های سطحی پوست این افراد است. همچنین افرادی که در بازه سنی ۳۰الی ۴۰سال قرار دارند، هایفوتراپی اثربخشی بیشتری برای آن‌ها خواهد داشت! البته نوع پوست افراد نیز در تعیین روش مناسب بسیار اثرگذار است.

باتوجه به تفاوت های یاد شده، افرادی که دارای چین و چروک های عمیق هستند، بهتر است از هایفوتراپی استفاده کنند. علاوه بر آن اشخاصی که پوستی شل و نامناسب دارند، می‌توانند با استفاده از هایفوتراپی، پوست خود را درمان کنند. اما اگر پوست شما تنها چروک‌هایی سطحی دارد، مزوتراپی مناسب است. همچنین، اگر جای جوش و لک بر صورت شما وجود دارد، می‌توانید با کمک مزوتراپی، درمان کنید.

تمامی مطالب گفته شده، توضیحاتی در باب روش‌های جوانسازی پوست صورت هستند. بدین منظور، مزوتراپی و هایفوتراپی، از بهترین و برترین روش‌های ممکن برای ساخت پوستی درخشان و بدون عارضه هستند. اگر که می‌خواهید زیبایی چهره خود را چندین برابر کنید، حتما از یکی از روش‌های یاد شده استفاده کنید. البته آنچه که اهمیت دارد، تشخیص نوع عارضه پوست و میزان آسیب آن است. بدین منظور توصیه می‌شود به پزشکی حاذق و باتجربه مراجعه کنید تا با انجام مهاینات دقیق پزشکی بر پوست صورت شما، راهنمایی مناسب و کارآمد داشته باشد! در نتیجه مشورت پزشک متخصص، می‌توانید هریک از روش‌های محبوب مذکور را بکار برده و از زیبایی چهره خود نهایت لذت را ببرید.

Write a Comment

“من برای ایمپلنت دندان‌های نیش به کلینیک مراجعه کردم. با توجه به خوردگی استخوان لثه، چندین مرکز نتونستن این کار رو انجام بدن”

محمد ابتهاج
محمد ابتهاج

“من قبلا جای دیگری دندان‌های لبخندم رو لمینیت کرده بودم که متاسفانه شکستند. با مواد درجه یکی که توی کلینیک برام استفاده کردن بعد از حدود یک‌سال هیچگونه آسیبی ندیده”

بابک برزویی
بابک برزویی

“مدت‌های کشیدن دندان عقل رو برای دردش به تعویق انداختم. با مراجعه به کلینیک با یک جراحی سنگین و البته بدون درد از شرشون خلاص شدم”

حمید یوسفی
حمید یوسفی