بلاگ

معرفی برندهای ایمپلنت دندان

معرفی برندهای ایمپلنت دندان

معرفی برندهای ایمپلنت دندان

زیبایی ظاهر دندان، بر زیبایی لبخند و چهره افراد بسیار تأثیرگذار است. از جمله اقدامات بارز در این راستا، ایمپلنت دندان است.‌ ایمپلنت دندان، به عنوان نوعی جایگزین دندان اصلی به شمار می‌رود. زمانی که سلامت ساختار دندان شما از بین برود، دندانپزشک و فرد متخصص پس از بررسی اولیه، تصمیم به ترمیم و یا جایگزینی دندان می‌گیرند.

ایمپلنت دندان که از بهترین روش‌ها در جایگزینی دندان آسیب‌دیده به شمار می‌رود، انواع متفاوتی دارد. هریک از انواع ایمپلنت دندان، کارایی متفاوتی داشته و باتوجه به شرایط و وضعیت شخص بیمار، بهترین نوع آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدین منظور لازم است قبل از آنکه اقدام به جایگزینی دندان خود کنید، در ابتدا با هریک از انواع ایمپلنت آشنا شده و با مشورت پزشک خود، بهترین نوع را انتخاب کنید. در ادامه مطلب، به معرفی برندهای ایمپلنت دندان خواهیم پرداخت.

معرفی برندهای ایمپلنت دندان

همانطور که یاد شد، ایمپلنت بهترین جایگزین برای دندان از دست رفته به شمار می‌رود. خیلی از افراد که علاوه بر زیبایی ظاهر، سلامت دندان را نیز مدنظر قرار می‌دهند، رو به استفاده از انواع ایمپلنت دندان می‌آورند. اما لازم است بدانید، هریک از انواع ایمپلنت، باتوجه به دو جنس زیرکونیا و تیتانیوم تهیه می‌گردد. هریک از دو نوع یاد شده، معایب و مزایای منحصر به فردی دارند. به گونه‌ای که قبل از استفاده، باید با معایب و مزیت‌های آن دو آشنا شوید.

تیتانیوم که از جمله انواع رایج در ایمپلنت دندان به شمار می‌رود، از دندان جایگزین در برابر انواع خوردگی و آسیب‌ها محافظت می‌کند. این نوع جنس، سریعا با ریشه دندان سازگار شده و از انواع حساسیت‌ها جلوگیری می‌کند. همچنین، با استفاده از ایمپلنت از جنس تیتانیوم، از هرگونه شکستگی جلوگیری خواهید کرد. البته لازم است بدانید در برخی از مواقع، به دلیل ظاهر بهتر جنس زیرکونیوم، این نوع جنس در برابر تیتانیوم ارجحیت پیدا می‌کند. حال آنچه که حائز اهمیت است، چگونگی نحوه تشخیص برترین نوع ایمپلنت دندان است. در ادامه راهکاری عالی برای تشخیص بهترین جنس ایمپلنت خدمت شما معرفی می‌کنیم.

چگونه جنس برتر ایمپلنت دندان را بشناسیم؟

همانگونه که گفته شد، بهتر است قبل از آنکه اقدام به ایمپلنت دندان داشته باشید، بهترین و مناسب‌ترین جنس برای ایمپلنت دندان را بشناسید. یکی از راه‌های شناسایی، توجه به تاییدیه FDI است. تولید کننده‌های انواع ایمپلنت دندان، برای آنکه بتوانند تاییدیه جهانی را از آن خود کنند، انواع ایمپلنت در فرم و اندازه‌های متفاوت باتوجه به استاندارد جهانی می‌سازند. بنابراین توصیه می‌شود باتوجه به نظر پزشک حاذق خود، یکی از ایمپلنت‌های مورد تایید سازمان جهانی را باتوجه به شرایط کنونی خود انتخاب کنید.

لازم است بدانید براساس تاییدیه‌ جهانی، ایمپلنت دندان به سه دسته تقسیم شده است. ایمپلنت اندواستیل، ساب پریواستیل و ایمپلنت زایگوماتیک. هریک از انواع یاد شده، مشخصات و مزایای منحصر به فردی دارند. در ادامه به بررسی دقیق هریک از سه‌ گروه یاد شده خواهیم پرداخت.

۱) ایمپلنت اندواستیل: این نوع از ایمپلنت، از رایج‌ترین و محبوب‌ترین نوع ایمپلنت به شمار می‌رود. اصولاً افرادی که ساختار فک سالمی دارند، از ایمپلنت اندواستیل استفاده می‌کنند. علاوه بر آن، این نوع از ایمپلنت شباهت بسیاری به دندان طبیعی دارد. به گونه‌ای که پیچ نگهدارنده پایه، تماما همانند ریشه اصلی دندان در استخوان فک جای خواهد گرفت. بدین منظور پس از جای‌گذاری دقیق پیچ پایه، ساختار مصنوعی دندان بر روی آن قرار خواهد گرفت.

۲) ایمپلنت ساب پریواستیل: اگر که استخوان فک شما مشکل داشته باشد، نمی‌توانید از ایمپلنت اندواستیل استفاده کنید. زیرا این نوع ایمپلنت، باید تماما درون استخوان فک جای گیرد. اما ایمپلنت ساب پریواستیل، تنها زیر لثه قرار گرفته و بدون آسیب به ساختار استخوان فک، می‌تواند عملکردی شبیه ریشه طبیعی دندان داشته باشد. البته لازم است بدانید برای جای‌گذاری ایمپلنت ساب پریواستیل، لازم است دندانپزشک کمی لثه را باز کرده، سپس پیچ مخصوص را جای‌گذاری کند.

۳) ایمپلنت زایگوماتیک: این نوع از ایمپلنت که بسیار پیچیده‌ است، محبوبیت کمی دارد. زیرا تنها زمانی از این نوع ایمپلنت استفاده می‌شود که نتوان پایه را نه در استخوان فک و نه در لثه قرار داد. بدین منظور پزشک ماهر باید با دقتی بالا، پیچ مصنوعی را در استخوان گونه قرار دهد.

گاه ممکن است شرایطی پیش آید که شخص بیمار توانایی استفاده از انواع ایمپلنت یاد شده را نداشته باشد. در این موقعیت، پزشک باتوجه به میزان تجربه و دانایی خود، روش‌هایی دیگر نیز به شخص بیمار معرفی می‌کند. افزایش استخوان و ریج نیز از جمله راهکارهای مناسب برای جایگزینی ایمپلنت دندان هستند. در ادامه به معرفی بهترین برندها و مارک‌ها در خریداری ایمپلنت دندان خواهیم پرداخت.

برندهای مطرح ایمپلنت دندان

۱) ایمپلنت سوئیسی اشترومن:
این نوع از ایمپلنت که براساس تاییدیه جهانی بهداشت ساخته شده است، مقاومت و ماندگاری بسیار بالایی دارد. به گونه‌ای که این نوع از برند در میان ابزار پزشکی مخصوص دندان، بسیار پرطرفدار و محبوب است. بنابراین اگر به دنبال برندی بادوام و باکیفیت هستید، برند اشترومن سوئیس را فراموش نکنید.

۲) ایمپلنت آلمانی زایو:
برای آنکه پزشک بتواند ایمپلنت را به صورت فوری و یا یک مرحله‌ای یا دومرحله ای قرار دهد، باید از فناوری به روز و پیشرفته زایو استفاده کند. این فناوری جدید اما پرطرفدار، موجب نزدیکی هرچه بیشتر پایه به سطح استخوان فک شده است. در نتیجه استفاده از این نوع ایمپلنت می‌تواند نتیجه و بازدهی زودتر و بالاتری داشته باشد.

۳) ایمپلنت اینترالاک آمریکایی:
اگر به دنبال برترین کشور در زمین ساخت انواع ایمپلنت هستید، با کشور آمریکا مواجه خواهید شد. این کشور در زمینه تولید و ساخت انواع ایمپلنت دندان بسیار موفق عمل کرده است. بدین منظور هریک از تولیدات اینترالاک، تماما براساس تاییدیه جهانی بوده است. این موضوع سبب شده تا عوارض ناشی از ایمپلنت از طریق استفاده از ایمپلنت اینترالاک آمریکایی، کاهش یابد.
۴) ایمپلنت فرانسوی:
این نوع که از قیمت و کیفیت مناسبی برخوردار است، بسیار مورد پذیرش ایرانیان نیز قرار گرفته است. به گونه‌ای که مارک IDI نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شرکت علاوه بر ارائه قیمت مناسب، خدمات پس از فروش بی نظیری را خدمت مشتریان خود ارائه می‌کند.

۵) ایمپلنت ایتالیایی:
از جمله بهترین مارک و برند ایمپلنت ایتالیایی، sweden and Martina است. این برند با ارائه محصولاتی بی‌نظیر در باب خدمات دندانپزشکی، توانسته مشهوریت بسیاری را نیز کسب کند. لازم است بدانید ایمپلنت یاد شده بسیار کاربردی بوده و می‌تواند بازدهی بالایی نیز داشته باشد.

۶) ایمپلنت ایرانی:
سالیان سال کشور ما از ایمپلنت سایر کشورها استفاده کرده است. اما در سال‌های اخیر، شرکتی در استان کردستان، به تولید انواع ایمپلنت دندان پرداخته است. تمامی سازه‌های ساخته شده توسط این شرکت، تماما کیفیت بالایی داشته و در سطح آسیا با سایر ایمپلنت‌های کره‌‌ای و چینی نیز به رقابت می‌پردازد.

تمامی موارد یاد شده، گزینه‌هایی از بهترین و برترین برند ایمپلنت هستند. البته لازم است بدانید تنها موارد یاد شده در سطح جهان مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. زیرا علاوه بر موارد بالا، انواع ایمپلنت چینی، کرده‌ای، اسپانیایی و… نیز در سطح جهان به فروش می‌رسند که البته کارایی و عملکرد نسبتا بالایی نیز دارند. تنها لازم است قبل از آنکه به انجام ایمپلنت بپردازید، با مشورت پزشک خود طبق شرایط حال حاضر شما، بهترین برند ممکن را انتخاب کنید.

باتوجه به مطالب یاد شده، ایمپلنت دندان از جمله بهترین جاگزین برای تمامی دندان‌های آسیب‌دیده و از بین رفته نیز است. بدین منظور، بسیاری از بیماران به دنبال ایمپلنت دندان آسیب‌دیده خود هستند. حال باید در نظر داشت، انتخاب نوع درست ایمپلنت بسیار اثرگذار است. زیرا هریک از برندها و مارک‌های ساخته شده نیز از مزایا و معایب منحصر به فردی برخوردار هستند. علاوه بر آن، هریک از ایمپلنت‌ها نیز براسا شرایط و اوضاع احوال متفاوت هریک از بیماران ساخته شده‌اند. در نتیجه اگر به دنبال بازدهی بالا هستید، لازم است در ابتدا با پزشک متخصص خود مشورت کرده، سپس به انتخاب یکی از بهترین برندهای حال حاضر ایمپلنت در جهان بپردازید و سلامت دندان‌های خود را باز گردانید!

Write a Comment

“من برای ایمپلنت دندان‌های نیش به کلینیک مراجعه کردم. با توجه به خوردگی استخوان لثه، چندین مرکز نتونستن این کار رو انجام بدن”

محمد ابتهاج
محمد ابتهاج

“من قبلا جای دیگری دندان‌های لبخندم رو لمینیت کرده بودم که متاسفانه شکستند. با مواد درجه یکی که توی کلینیک برام استفاده کردن بعد از حدود یک‌سال هیچگونه آسیبی ندیده”

بابک برزویی
بابک برزویی

“مدت‌های کشیدن دندان عقل رو برای دردش به تعویق انداختم. با مراجعه به کلینیک با یک جراحی سنگین و البته بدون درد از شرشون خلاص شدم”

حمید یوسفی
حمید یوسفی